SOUL SPICE / SOUL SALAD МЕШАВИНА ОД ЗАЧИНИ - 40 ГР.

Ново

615 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4260111111453


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Soul Salad е идеален зачин за салати: мешавината дава извонреден вкус на зелена салата, но и домат, краставица или салата од грашок.

Сусамот дава лесна јаткаста арома, синаповото семе додава пикантна нота, власецот, магданосот и ориганото додаваат свежина и цветот од роза ве изненадува со цветен мирис.


СОВЕТ ЗА ВО КУЈНА

Со оваа мешавина, секој прелив за салата станува вкусно искуство. Препорачуваме да користите малку (или воопшто) оцет за да дозволите зачините целосно да го развијат својот вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): СУСАМ*, ВЛАСЕЦ*, СОЛ, МАГДАНОС*, СЕМЕ ОД СИНАП*, КРОМИД*, ЛИМОН ВО ПРАВ*, ОРИГАНО*, ЦВЕТ ОД РОЗА*, ЦРН БИБЕР*. 

*=органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре