SOUL SPICE / GREEN UMAMI МЕШАВИНА ОД ЗАЧИНИ - 45 ГР.

Ново

635 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4260111111446


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Green Umami е уникатна мешавина која апелира до нашето 5то сетило за вкус - умами. Умами оригинално доаѓа од јапонската кујна и ја зголемува нашата перцепција за вкус. Во индустријата за храна, умами вкусот се постигнува со штетни глутамати, особено во супите и засилувачите на вкус. Ние користиме власец и коноп за Green Umami - и ги изненадуваме нашите сетила со нив!

Семето од коноп создава силен вкус кој е заокружен со ароматични билки и морско оревче. Green Umami ќе направи чуда со вашиот зеленчук, јајце со компир со крем сирење или во сос од павлака кој ќе го придружува вашиот зеленчук. 


СОВЕТ ЗА ВО КУЈНА

Green Umami е практично погоден за зеленчук бидејќи го засилува неговиот природен вкус. Исто така ја препорачуваме мешавината за преливи, како на пример павлака со компири, зеленчук или рецепти со сирење.


СОСТОЈКИ (INCI): СЕМЕ ОД КОНОП*, ВЛАСЕЦ*, МАГДАНОС*, КРОМИД*, СОЛ, ЦРВЕН ПИПЕР*, ШЕЌЕР ОД КОКОСОВ ЦВЕТ*, ПИСКАВИЦА*, ЦРН БИБЕР*, КИМ*, МОРСКО ОРЕВЧЕ*.

*=органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре