BJORG / ОРГАНСКИ ПИЈАЛАК ОД СПЕЛТА И ЛЕШНИЦИ - 1 Л.

235 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820783338


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Напиток од спелта и лешник

Вкусен и со малку заситени масни киселини, овој пијалок ќе ве изненади со вкусот на јаткасто овошје. Освежителен е и кремаст, а може да се пие во секое време од денот, топло или ладно или во кулинарски препарати.


Предности:

  • Без додадени шеќери
  • Ниско ниво на заситени масни киселини
  • 100% растителна основа **

**100% од земјоделските состојки се растителни.


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 300 kJ

Енергија (kcal) 3,2 kcal

Заситени масни киселини 0,3 гр

Јаглехидрати 10 гр

Шеќери 5,2 гр

Диетални влакна <0.5 гр

Протеини 0,7 гр

Соли 0,06 гр


СОСТОЈКИ (INCI): ВОДА, СПЕЛТА* (ПЧЕНИЦА) 7%, ОРИЗ* 6%, ЛЕШНИЦИ* 3%, ОВЕС* 2,2%, ЛАДНО ЦЕДЕНО СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО*, МОРСКА СОЛ.

*Органски состојки.

Може да содржи и други јаткасти плодови.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре