BJORG / ОРГАНСКИ РАСТИТЕЛЕН ПИЈАЛАК ОД ОВЕС БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕР - 1 Л.

165 МКД

Цена со 5% ДДВ.

  5.0 (1)

Баркод: 3229820792132


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Растителен пијалак
  • Сертификати - European Union Organic Certification
  • Брендови - Bjorg
  • Дополнителни информации - Без додаден шеќер

Пијалак од овес

Овој 100% растителен напиток од овес можете да го пиете топол или ладен. Ќе ве изненади со својата сладост и лесен вкус. Има малку маснотии и е без додаден шеќер, го сакаме неговиот лесен вкус на житни култури!


Предности:

  • Без додадени шеќери
  • 100% растителна*
  • Ниско ниво на заситени масни киселини

*100% од земјоделските состојки се од растителна основа.


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 187 kJ

Енергија (kcal) 45 kcal

Масти 1,5 гр

Од кои заситени 0,3 гр

Јаглехидрати 7,0 гр

Шеќери 4,0 гр

Диетални влакна 0.5 гр

Протеини 0.05 g

Соли 0,5 гр


СОСТОЈКИ (INCI): ВОДА, ОВЕС* 11%, ЛАДНО ЦЕДЕНО СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО*, МОРСКА СОЛ.

* Органски состојки.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

СИЛВЕ
07/02/2023
Превкусно млеко и многу ми е вкусно кога го додавам во кафето! Препорачувам

Поврзани производи

Најгоре