BJORG / ОРГАНСКИ РАСТИТЕЛЕН ПИЈАЛАК ОД БАДЕМ И ВАНИЛА - 1 Л.

235 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820789002

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Растителен пијалак
  • Сертификати - European Union Organic Certification
  • Брендови - Bjorg

Органски пијало од бадем и ванила

Пијалокот со малку заситени масни киселини, бадемовото млеко од Ванила Бјорг се конзумира за појадок или во секое време од денот. Можете да го пиете топло или ладно, или да го користите во вашите слатки рецепти.


Предности:

  • Ниско ниво на заситени масни киселини
  • 100% зеленчук**

**100% од земјоделските состојки се од растително потекло.


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 181 kJ

Енергија (kcal)  kcal

Масти 1,9 гр

Од кои заситени 0,3 гр

Јаглехидрати 6,0 гр

Од кои шеќери 4,6 гр

Протеини 0,5 g

Соли 0,05 гр


СОСТОЈКИ (INCI): БАДЕМОВО МЛЕКО* (ВОДА, БАДЕМИ* 2,6%), СУРОВ ШЕЌЕР ОД ТРСКА*, СКРОБ ОД ОРИЗ*, ПРИРОДЕН ВКУС НА ВАНИЛА*, МОРСКА СОЛ.

*Органски состојки. Проценти изразени на готовиот производ.

Може да содржи траги од глутен, соја и други јаткасти плодови.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре