BJORG / ОРГАНСКИ ПИЈАЛАК ОД БАДЕМ И ВАНИЛА - 1 Л.

235 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820789002


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органски пијало од бадем и ванила

Пијалокот со малку заситени масни киселини, бадемовото млеко од Ванила Бјорг се конзумира за појадок или во секое време од денот. Можете да го пиете топло или ладно, или да го користите во вашите слатки рецепти.


Предности:

  • Ниско ниво на заситени масни киселини
  • 100% зеленчук**

**100% од земјоделските состојки се од растително потекло.


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 181 kJ

Енергија (kcal)  kcal

Масти 1,9 гр

Од кои заситени 0,3 гр

Јаглехидрати 6,0 гр

Од кои шеќери 4,6 гр

Протеини 0,5 g

Соли 0,05 гр


СОСТОЈКИ (INCI): БАДЕМОВО МЛЕКО* (ВОДА, БАДЕМИ* 2,6%), СУРОВ ШЕЌЕР ОД ТРСКА*, СКРОБ ОД ОРИЗ*, ПРИРОДЕН ВКУС НА ВАНИЛА*, МОРСКА СОЛ.

*Органски состојки. Проценти изразени на готовиот производ.

Може да содржи траги од глутен, соја и други јаткасти плодови.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре