BJORG / ОРГАНСКИ ПИЈАЛАК ОД БАДЕМ И КАКАО - 1 Л.

235 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820784946


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пијалок од бадем и какао

Деликатноста на чоколадото и сладоста на бадемите: органска и вкусна пауза или појадок!


Предности:

  • Ниско ниво на заситени масни киселини
  • 100% растителна основа **

**100% од земјоделските состојки се растителни.


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 246 kJ

Енергија (kcal)  kcal

Масти 58 гр

Од кои заситени 1,9 гр

Јаглехидрати 0,4 гр

Шеќери 9,2 гр

Диетални влакна 7,2 гр

Протеини 0,8 g

Соли 0,8 гр


СОСТОЈКИ (INCI): БАДЕМОВО МЛЕКО* (ВОДА, БАДЕМИ* 2,2%), ШЕЌЕР ОД ТРСКА*, СКРОБ ОД ОРИЗ*, ОБЕЗМАСТЕНО КАКАО* ВО ПРАВ, ЧОКОЛАДО* 1% (ШЕЌЕР ОД ТРСКА*, КАКАО МАСА*, КАКАО ПУТЕР*, ЕКСТРАКТ ОД ВАНИЛА*), СТАБИЛИЗАТОРИ: ГУАР ГУМА ЗА ЏВАКАЊЕ*, КСАНТАНСКА ГУМА; МОРСКА СОЛ.

*Органски состојки. Проценти на готовиот производ.

Може да содржи и други јаткасти плодови.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре