BJORG / ОРГАНСКИ РАСТИТЕЛЕН ПИЈАЛАК ОД ОВЕС БЕЗ ШЕЌЕР - 1 Л.

165 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820801087


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Растителен пијалак
  • Сертификати - European Union Organic Certification
  • Брендови - Bjorg
  • Дополнителни информации - Без шеќер

Пијалак од овес без шеќер

Вкусен и со малку заситени масни киселини, Bjorg Oat Drink No Sugar 1L е идеален партнер за појадок и за сите паузи во денот. Исто така е совршено прилагоден за готвење и слатки и солени јадења.


Предности:

  • Едноставен рецепт за да се обезбеди најдобар вкус
  • Ниско ниво на заситени масни киселини
  • Без шеќер
  • 100% зеленчук**

**100% од земјоделските состојки се од растително потекло.


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 120 kJ

Енергија (kcal) 29 kcal

Масти 0,9 гр

Од кои заситени 0,2 гр

Јаглехидрати 4,5 гр

Шеќери <0.5 гр

Протеини 0,6 g

Соли 0,09 гр


СОСТОЈКИ (INCI): ВОДА, ОВЕС* 11%, ЛАДНО ЦЕДЕНО СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО*, МОРСКА СОЛ.

*Органски состојки

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре