BJORG / ОРГАНСКИ ПИЈАЛАК ОД КОКОС БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕР - 1 Л.

165 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820797922


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пијалок од кокос без шеќер 

Нашиот пијалок од кокос е без шеќер, со малку маснотии и со нежен вкус на кокос! Можете да го пиете свеж, да го додадете во вашите смути, има многу можности да уживате во него, за здрава пауза и 100% задоволство!


Предности:

  • Без шеќер
  • Ниско во масти
  • 100% растителна основа **

**100% од земјоделските состојки се растителни


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 84 kJ

Енергија (kcal) 20 kcal

Масти 1,5 гр

Од кои заситени 1,2 гр

Јаглехидрати 1,7 гр

Шеќери <0.5 гр

Диетални влакна <0.5 гр

Протеини <0.5 g

Соли 0,10 гр


СОСТОЈКИ (INCI): ВОДА, КОКОС 4,8%, СКРОБ ОД ОРИЗ*, ПРИРОДЕН АРОМА ОД КОКОС*, МОРСКА СОЛ, СТАБИЛИЗАТОР: ГУАРСКА ГУМА*, КСАНТАНСКА ГУМА.

*Органски состојки.

Литотамниум калциумовите алги обично се спуштаат на дното на тулата. Ве покануваме добро да се протресе пред послужување. Може да содржи други видови јаткасти плодови.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре