BJORG / ОРГАНСКИ ПИЈАЛАК ОД БАДЕМ INTENSE - 1 Л.

260 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820129112


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Интензивно бадемово млеко

Кога ги сакате бадемите, го сакате ова млеко со интензивен вкус! Вкусни моменти во секое време од денот!


Предности:

  • Ниско ниво на заситени масни киселини
  • 100% растителна основа **

**100% од земјоделските состојки се растителни.


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 252 kJ

Енергија (kcal) 4,0 kcal

Заситени Масти 0,4 гр

Јаглехидрати 4,5 гр

Шеќери 4,0 гр

Протеини 1,2 g

Соли 0,09 гр


СОСТОЈКИ (INCI): ВОДА, БАДЕМИ*, ШЕЌЕР ОД ТРСКА*, ПЧЕНКАРЕН МАЛТРОДЕКСТРИН*, ПРИРОДЕН ВКУС НА БАДЕМ, МОРСКА СОЛ

*Органски состојки.Проценти на готовиот производ.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре