BJORG / ОРГАНСКИ РАСТИТЕЛЕН ПИЈАЛАК ОД БАДЕМ - 1 Л.

180 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820787008

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Растителен пијалак
  • Сертификати - European Union Organic Certification
  • Брендови - Bjorg
  • Дополнителни информации - Без шеќер

Бадемово млеко

Нежно слаткото, бадемово млеко Бјорг е совршен соучесник за појадок. Имајте балансиран појадок за одличен почеток на денот: чинија бадемово млеко, житарки и овошје.


Предности:

  • Ниско ниво на заситени масни киселини
  • 100% растителна основа **

  **100% од земјоделските состојки се растителни.


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 171 kJ

Енергија (kcal) 41 kcal

Масти 1,9 гр

Од кои заситени 0,3 гр

Јаглехидрати 5,4 гр

Од кои шеќери 4,0 гр

Протеини 0,5 гр

Соли 0,05 гр


СОСТОЈКИ (INCI): БАДЕМОВО МЛЕКО* (ВОДА, БАДЕМИ* 2,8%), КАФЕАВ ШЕЌЕР ОД ТРСКА*, СКРОБ ОД ОРИЗ*, МОРСКА СОЛ.

* Органски состојки. Проценти изразени на готовиот производ.

Литотамниум калциумовите алги обично се спуштаат на дното на пакувањето. Добро да се протресе пред послужување. Може да содржи други видови јаткасти плодови.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре