BJORG / ОРГАНСКИ ОВЕСНИ СНЕГУЛКИ - 500 ГР.

170 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820019307


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овесни снегулки

Бјорг овесните снегулки се богати со растителни влакна и може да се јаде топло или ладно, за појадок или во секое време од денот. Овесот е богат и со магнезиум.


Предности:

  • Без додаден шеќер**.
  • Интегрален овес


Нутритивна содржина на 100 гр

Енергија (KJ) 1524 kJ

Енергија (kcal) 362 kcal

Масти 7,1 гр

Од кои заситени 1,3 гр

Јаглехидрати 58 гр

Од кои шеќери 1,7 гр

Диетални влакна 11 гр

Протеини 11 g

Соли 0,02 гр

Магнезиум 126 мг (34% од NRV**)

** NRV - Нутрициона референтна вредност


СОСТОЈКИ (INCI): ОВЕСНИ СНЕГУЛКИ ОД ОРГАНСКО ЗЕМЈОДЕЛСТВО.

Може да содржи траги од млеко, јаткасти плодови, сусам и соја.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре