BJORG / ОРГАНСКИ КОРНФЛЕКС - 375 ГР.

310 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820112961


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Корнфлекс

Нашиот рецепт за корнфлекс ја почитува чистата природа на пченката и ќе ве натера да се радувате на секој појадок. Со својата крцкава текстура и лесен вкус, сигурно ќе додаде малку крцкање во вашата утринска рутина!


Предности:

  • Извор на влакна
  • Без глутен


Нутритивна содржина на 100 гр

Енергија (KJ) 1573 kJ

Енергија (kcal) 371 kcal

Масти 1 гр

Од кои заситени 0,2 гр

Јаглехидрати 80 гр

Од кои шеќери 4 гр

Диетални влакна 5 гр

Протеини 8 g

Соли 1,8 гр


СОСТОЈКИ (INCI): ПЧЕНКА * 93,5%, ШЕЌЕР ОД ТРСКА * НЕРАФИНИРАН 4,1%, СОЛ, ЕМУЛГАТОР: ЛЕЦИТИНИ * (СОЈА * )

*Органски состојки Проценти на готовиот производ.

Може да содржи траги од соја.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре