BJORG / ОРГАНСКИ МУСЛИ СО МЕШАВИНА ОД ОВОШЈЕ - 375 ГР.

325 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820782560


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Мусли
  • Сертификати - European Union Organic Certification , Vegan
  • Брендови - Bjorg
  • Наменето за - Десерт , Ужинка , Појадок

Мусли со мешавина од овошје

Откријте ги нашите вкусни мусли Bjorg Superfruit. Тие му ги даваат на вашето тело потребните влакна за да го започне денот како што треба. Нејзината вкусна мешавина на суперовошје без додаден шеќер** се состои од грозје, црни рибизли, боровинки и брусница. Внесува овошен допир на вашиот појадок за пријатно будење.


Предности:

  • Без додаден шеќер **
  • Рецепт со 20% овошје
  • Цели зрна: овес, спел и пченица

**Содржи природни шеќери


Нутритивна содржина на 100 гр

Енергија (KJ) 1506 kJ

Енергија (kcal) 357 kcal

Масти 6,0 гр

Од кои заситени 1,0 гр

Јаглехидрати 60 гр

Од кои шеќери 14 гр

Диетални влакна 9,6 гр

Протеини 11 g

Соли 0,03 гр


СОСТОЈКИ (INCI): ОВЕС ВАЛАН ВО ИНТЕГРАЛНО БРАШНО * 60%, СУВО ГРОЗЈЕ * 18% (СУВО ГРОЗЈЕ * , СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО *), ИНТЕГРАЛНИ СНЕГУЛКИ * (ПЧЕНИЦА) 12%, ИНТЕГРАЛНИ ТОСТИРАНИ ПЧЕНИЧНИ СНЕГУЛКИ * 5%, ЦЕЛИ БАДЕМИ * 3%, СУШЕНИ БРУСНИЦА СО ЗАМРЗНУВАЊЕ * 0,7 %, ЦРНИ РИБИЗЛИ СУШЕНИ СО ЗАМРЗНУВАЊЕ * 0,7%, СУШЕНИ БОРОВИНКИ * 0,7%.

* Органски состојки

Може да содржи траги од млеко, јаткасти плодови, сусам и соја.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре