BJORG / ОРГАНСКИ МУСЛИ БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕР - 375 ГР.

250 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820129488


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Мусли од житарки без додадени шеќери

За здрави и вкусни утра, откријте ги сите задоволства на муслите и овошјето… Без додаден шеќер**!


Предности:

  • Рецепт без додаден шеќер**
  • Рецепт со 23% овошје
  • Цели зрна: овес и спел

**Содржи природни шеќери.


Нутритивна содржина на 100 гр

Енергија (KJ) 1519 kJ

Енергија (kcal) 360 kcal

Масти 6,3 гр

Од кои заситени 1,0 гр

Јаглехидрати 59 гр

Од кои шеќери 13 гр

Диетални влакна 9,8 гр

Протеини 12 g

Соли 0,03 гр


СОСТОЈКИ (INCI): ОВЕСНИ СНЕГУЛКИ * 44%, СПЕЛЕНИ СНЕГУЛКИ * (ПЧЕНИЦА) 15%, СУВО ГРОЗЈЕ * 10%, (СУВО ГРОЗЈЕ *, СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО *), ПЧЕНКАРНИ СНЕГУЛКИ * 9%, СМОКВИ * 9% (ОРИЗОВО БРАШНО *), КАЈСИИ * 4% (ОРИЗОВО БРАШНО *), СЕМКИ ОД СОНЧОГЛЕД * 3%, ЛИВЧИЊА ОД ЦЕЛИ ЗРНА * (ПЧЕНИЦА) 3%, СЕМКИ ОД ЛЕН * 2%, СЕМКИ ОД ТИКВА * 1%.

* Органски состојки.

Може да содржи траги од млеко, јаткасти плодови, сусам и семе од соја.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре