CLASEN BIO / ОРГАНСКА ИСПУКАНА КИНОА - 125 ГР.

230 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4250038940670


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Трендскиот производ киноа ја освои модерната кујна, особено во последните години, а сега е достапен и како брашно, снегулки и испукана киноа. Испуканата киноа од CLASEN BIO е спремна за јадење, без претходно варење. Со својот особено благ и малку јаткаст вкус, особено добро оди со слатки јадења и колачи.

Во однос на содржината, киноата е богат извор на влакна и манган.

Киноата е природно без глутен и е идеална за диета за целијачна болест и чувствителност на глутен. Надуената киноа од CLASEN BIO е природно веганска.

За да имате корист од позитивните ефекти споменати погоре, консумирајте 1 порција (30 g) CLASEN BIO киноа дневно.


НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Испуканите зрна од киноа се идеален додаток во смути, како и за мусли и каша. Лесно можете да направите домашна гранола со надуена киноа. Може да се користи и како состојка или прелив за десерти и слатки. А ако барате нешто вкусно за грицкање додека гледате телевизија, дефинитивно треба да го пробате испукана киноа со растопено чоколадо и сечкани кајсии или друго сушено овошје.

Добар апетит!


Нутритивна содржина 100 грама

Енергија (kJ) 1560 kJ

Енергија (kcal) 369 kcal

Масти 3,6 гр

Од кои заситени 0,5 гр

Јаглехидрати 73,3гр

Од кои шеќери* 1,3гр

Диететски влакна 5,0гр

Протеини 8,3гр

Сол<0,01 гр

Пакување: 125гр

Едно пакување содржи приближно 4 порции.

*содржина на природен шеќер

**Референтна количина за просечна возраст (8400kЈ/2000kcal)


Начин на складирање: Суво и не премногу топло.


СОСТОЈКИ (INCI): БЕЛА КИНОА*

*= од контролирано органско одгледување


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре