CLASEN BIO / ОРГАНСКИ СУВИ СМОКВИ - 250 ГР.

385 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4250038940151


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Сувите сливи од CLASEN BIO се направени за сите гурмани. Сливите се веќе вистински деликатес свежи од дрвото, а нивниот ароматичен вкус уште повеќе се засилува кога се сушат.

Нашите сливи се карактеризираат со нивната силна овошна арома и сочност. Бидејќи веќе семките им се отстранети, може да се грицкаат директно од ќесичката.

Благодарение на нивната природна сладост и разновидност, сливите CLASEN BIO се одличен додаток на пријатна, разновидна и урамнотежена исхрана. Секако, сливите CLASEN BIO се несулфурирани, согласно органската регулатива на ЕУ. Тие се исто така природно вегански и без глутен.

Патем: сливите се природни помагала за варење – тие ја поддржуваат нормалната функција на цревата. Консумирајте 2 порции сливи CLASEN BIO дневно.

Препорака: Разновидна, урамнотежена исхрана е основа на здрав начин на живот


НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Сливите CLASEN BIO се одлични како природно слатка закуска помеѓу оброците, но често се користат како овошна состојка во мусли или каша, како и во колачи. А што велите за вкусно мезе? Едноставно наполнете ги CLASEN BIO сувите сливи со фета, потпржете ги на тивок оган и послужете ги врз свежа салата.

Добар апетит!


Нутритивна содржина 100 грама

Енергија (kJ) 1123 kJ

Енергија (kcal) 266 kcal

Масти 0,3 гр

Од кои заситени 0,1 гр

Јаглехидрати 59,1 гр

Од кои шеќери* 47,4 гр

Диететски влакна 10,2 гр

Протеини 1,6гр

Сол 0,01 гр

Kалиум 824 мгр**

*содржина на природен шеќер

**Референтна количина за просечна возраст (8400kЈ/2000kcal)

Пакување: 250гр

Ова пакување содржи 5 порции


Начин на складирање: Суво и не премногу топло.


СОСТОЈКИ (INCI): СУВИ СЛИВИ*

*= од контролирано органско одгледување


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре