CLASEN BIO / ОРГАНСКА МЕШАВИНА ОД ЈАТКАСТИ ПЛОДОВИ И СУВО ГРОЗЈЕ - 200 ГР.

325 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4250038940106


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Дали сакате докажано добри класици, но исто така сакате да пробате и нешто ново? Тогаш CLASEN BIO мешавината од јаткасти плодови и суво грозје е правиот избор за вас! Почуствувајте го совршениот баланс на слаткиот индиски орев и ароматичниот бадем, помешан со вкусното суво грозје.

Можете да го користите како додадок во вашиот појадок, десерт, мусли или едноставно да го грицкате како ужинка.

CLASEN BIO премиум мешавината од јаткасти плодови и суво грозје природно обезбедува висока содржина на Витамин Б3 (ниацин) и магнезиум - двете витални супстанции придонесуваат за здраво функционирање на нервниот систем! Тие, исто така, го поддржуваат нормалниот метаболизам што дава енергија и помагаат да се намали заморот и исцрпеноста. Има и многу влакна, а мешавината е растителен извор на протеини, кој помага да се изгради и одржува мускулната маса.

CLASEN BIO мешавината на јаткасти плодови и суво грозје е природно веганска и безглутенска.

Забелешка: За да имате корист од позитивните ефекти споменати погоре, консумирајте 1 порција (35 g) од премиум мешавината на CLASEN BIO дневно.

Препорака: Разновидна, урамнотежена исхрана е основа на здрав начин на живот.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ


Нутритивна содржина 100 грама

Енергија (kJ) 1883kJ

Енергија (kcal) 451kcal

Масти 25,2гр

Од кои заситени 3,0гр

Јаглехидрати 43,2гр

Од кои шеќери* 38,8гр

Диететски влакна 6,2гр

Протеини 9,9гр

Сол 0,01гр 

Бакар 1,15мг (115%**)

Калиум 715мг (36%**)

*содржина на природен шеќер

**Референтна количина за просечна возраст (8400kЈ/2000kcal)Пакување: 200гр.

Ова пакување содржи 8 порции


Начин на складирање: Суво и не премногу топло.


СОСТОЈКИ (INCI): СУВО БЕЛО ГРОЗЈЕ* 55% (СУВО БЕЛО ГРОЗЈЕ* 99,5%, СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО* 0,5%), ИНДИСКИ ОРЕВИ* 18%, ЛЕШНИЦИ* 10%, БЛАНШИРАНИ БАДЕМИ* 10%, ОРЕВИ* 7%

*= од контролирано органско одгледување


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре