CLASEN BIO / ОРГАНСКИ ПИЊОЛИ - 50 ГР.

355 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4250038940434


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Кога ќе помислите на пињоли, прво нешто што ви паѓа на памет е песто, бидејќи овие вкусни семки се есенциелни за подготовка на овој традиционален италијански рецепт.

Пињолите од CLASEN BIO имаат пријатен јаткаст и пикантен вкус и речиси кремаста конзистенција. Нивниот првокласен квалитет ги прави кулинарско богатство.

Пињолите се богат извор на минерали како што се бакар и манган. Содржината на манган е толку висока што само една порција (15 грама) веќе покрива 71% од препорачаната дневна доза. Бакарот и манганот помагаат во заштитата на клетките од оксидативен стрес. Бакарот исто така ја поддржува нормалната функција на имунолошкиот систем. Покрај тоа, тие се и извор на влакна.

CLASEN BIO пињолите се природно вегански и безглутенски.

Забелешка :За да ги постигнете споменатите позитивни ефекти, консумирајте 1 порција (15 g) CLASEN BIO пињоли дневно.

Препорака: Разновидна, урамнотежена исхрана е основа на здрав начин на живот.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ

Додадете ги пињолите во разни специјалитети : песто со свеж босилек, пармезан, лук, маслиново масло и нашите пињоли или вкусна Медитеранска салата со смокви, козјо сирење и чипс од сланина. За посилна арома кратко потпечете ги во претходно добро загреана тава.

Добар апетит!


Нутритивна содржина на 100 грама

Енергија (kJ) 2951 kJ

Енергија (kcal) 715 kcal

Масти 68,1 гр

Од кои заситени 6,1 гр

Јаглехидрати 6,6 гр

Од кои шеќери* 3,1 гр

Диететски влакна 5,7гр

Протеини 16,1 гр

Сол 0.01 гр

Манган 10 мгр 500%**

Пакување: 50гр


Начин на складирање: Суво и не премногу топло.

*содржина на природен шеќер

**Референтна количина за просечна возраст (8400kЈ/2000kcal)


СОСТОЈКИ (INCI): ПИЊОЛИ*

*= од контролирано органско одгледување


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре