CLASEN BIO / ОРГАНСКИ ЧИПС ОД БАНАНА - 200 ГР.

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4250038940199


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Во CLASEN BIO чипсот од банана може да уживате на прослави и екскурзии, за време на вашата пауза или додека одмарате дома.

Генерално, тие се неверојатно разновидни, но прво е речиси невозможно да им одолеете веднаш штом го отворите пакувањето – жолто-златниот сладок чипс е премногу примамлив.

Чипсот од банана е идеален како крцкава состојка за мусли и овошни салати. Исто така идеален е за ароматичен доток во палачинки, десерти и торти. Чипсот идеално хармонизира со млеко и темно чоколадо.

Благодарение на неговиот фин и сладок вкус, чипсот од банана совршено оди и со луто кари. Во комбинација со кокосово млеко и малку чили, тој исто така ги збогатува егзотичните рецепти со ориз.

Добар апетит!


Нутритивна содржина 100 грама

Енергија (kJ) 2134kJ

Енергија (kcal) 511kcal

Масти 27,3гр

Од кои заситени 25,1гр

Јаглехидрати 62,4гр

Од кои шеќери 15,1гр

Диететски влакна 3,9гр

Протеини 1,9гр

Сол 0,01гр

Пакување: 200гр

Ова пакување содржи 6 порции.


Начин на складирање: Суво и не премногу топло.


СОСТОЈКИ (INCI): ПАРЧИЊА БАНАНА* 68%, КОКОСОВО МАСЛО* 22%, ШЕЌЕР ОД ШЕЌЕРНА ТРСКА* 9,9%, МЕД*

*= од контролирано органско одгледување


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре