CLASEN BIO / ОРГАНСКИ ИНДИСКИ ОРЕВИ - 200 ГР.

365 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4250038940113


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Индиските ореви се неверојатно популарни бидејќи се малку крцкави, но истовремено и меки. Индиските ореви имаат сладок, нежен и јаткаст вкус. Кој не го сака тоа? Нашите индиски ореви се високо-квалитетни, рачно берени и внимателно пакувани. Органските индиски ореви се...

- Крцкави и меки

- Идеални за мусли

- Совршени за печење

- Вкусни во салата

- Извор на протеин (20.5 гр протеин на 100гр) и витамин Б1

- Богати со здрави масти и влакна

Бидејќи индиските ореви се толку популарни, можете да ги купите и печени и солени. Тие се вкусна ужинка! Солените индиски ореви одат особено добро во кари во азиската кујна.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ

Без разлика дали се печени и солени, прелиени со зачини и билки, засладени со малку мед или оставени природни – индиските ореви се вкусна и хранлива ужинка.

Благодарение на нивниот одличен, малку слаткаст вкус, тие се и одлична состојка за збогатување на мусли, салати, колачи и десерти.

Доколку направите пире од индиските ореви со малку течност во блендер, ќе добиете фин мус од индиски ореви кој можете како сакате да го зачините. Со путер од индиски ореви можете да збогатите прекрасни десерти, преливи и сосеви, а тој е и одлична база за веганска замена за мајонез.

Особено во Азија, индиските ореви се интегрален дел од пикантните рецепти како кари или рецепти со пилешко.

А, потоа следуваат и пијалоците: индиските ореви може да се додадат во смути, или пак од нив да направите домашно млеко!

Со ова на ум – земете си индиски ореви и добар апетит!


Нутритивна содржина на 100 грама

Енергија (kJ) 2527kJ

Енергија (kcal) 609kcal

Масти 48,0гр

Од кои заситени 8,7гр

Јаглехидрати 21,7гр

Од кои шеќери* 6,3гр

Диететски влакна 4,0гр

Протеини 20,5гр

Сол <0,01гр

Витамин Б1 (тиамин) 0,63мг (63%**)

Пакување: 200гр

Ова пакување содржи 8 порции.

*содржина на природен шеќер

**Референтна количина за просечна возраст (8400kЈ/2000kcal)


Начин на складирање: Суво и не премногу топло.


СОСТОЈКИ (INCI): ИНДИСКИ ОРЕВИ*

*= од контролирано органско одгледување


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре