CLASEN BIO / ОРГАНСКИ УРМИ - 200 ГР.

220 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4250038940335


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органските урми со семки се сладок деликатес. Можете да ги користите како ужинка, или во многу разни рецепти. Зошто ги сакаме урмите? Бидејќи тие се благи, а не содржат индустриски шеќер! Но, урмите се и многу повеќе! Тие се...

- Меки, нежно ароматични и слатки како карамела

- Идеални за десерти, колачи и апетисани

- Богати со влакна

Бидејќи урмите обезбедуваат многу енергија во форма на самостојниот шеќер на овошјето, во многу пустински региони тие се главната компонента на доручекот, заедно со кафе или чај – бидејќи урмите обезбедуваат енергија за целиот ден.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ

Нивната природна блажина и нивниот убав вкус кој потсетува на карамела ги прави CLASEN BIO урмите ужинка за познавачи. Урмите се многу популарни за рафинирање на мусли, палачинки, како посебна состојка за овошен леб и ароматичен додаток за десерти.

Поради нивната мека пулпа, нежно може да се изблендираат и направат пире и поради тоа се идеални за употреба како природен засладувач. Исто така секое смути може да се заслади добро со нашите урми.


Нутритивна содржина на 100 грама

Енергија (kJ) 1243kJ

Енергија (kcal) 293kcal

Масти 0,5гр

Од кои заситени <0,1гр

Јаглехидрати 65,1гр

Од кои шеќери* 64,0гр

Диететски влакна 8,7гр

Протеини 1,9гр

Сол 0,03гр

Калиум 650мг (33%**)

*содржина на природен шеќер

**Референтна количина за просечна возраст (8400kЈ/2000kcal)

Пакување: 200гр

Ова пакување содржи 8 порции.


Начин на складирање: Суво и не премногу топло.


СОСТОЈКИ (INCI): УРМИ*

*= од контролирано органско одгледување


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре