CLASEN BIO / ОРГАНСКИ ЧИПС ОД КОКОС - 100 ГР.

185 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4250038940632


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Кокосов чипс – егзотичен и крцкав

Кокосот како трошки или млеко е многу добро познат. Но, дали сте го пробале нашиот неверојатен кокосов чипс? Не го пропуштајте! Кокосовиот чипс има тропско-егзотичен вкус, крцкав е како и другите чипсови, но и ве изненадува со своите позитивни својства:

- Крцкав, интензивно ароматичен и сочен

- Идеален за десерти, смутиња и кари

- Извор на влакна

- Богат со манган

Кокосовиот чипс е и одлична ужина. Штом го пробате, ќе го вклучите во вашиот доручек, но и како дополнителен вкус во десерти и колачи. Кокосовиот чипс природно има висока концентрација на манган. Ова го поддржува нормалниот енергетски метаболизам. Дополнително, чипсот е одличен извор на влакна со околу 14гр. на 100гр! Нашиот CLASEN BIO кокосов чипс е природен, вегански и безглутенски.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ

Нашиот кокосов чипс е неодолив и сам, како крцкава, сочна и ароматична ужинка. Со само неколку парчиња кокосов чипс, вкусот на оброците за доручек како мусли или каша, неверојатно ќе се подобри.

За да го зголемите бројот на начини на употреба, можете ситно да го исецкате кокосовиот чипс и да го помешате со други состојки во форма на бомбици или пралине.

Последно но не и небитно: вкусниот чипс може да се користи и како додаток во луто кари, оброци од ориз и салати.

Уживајте во вашиот оброк!


Нутритивна содржина на 100 грама

Енергија (kJ) 2752kJ

Енергија (kcal) 668kcal

Масти 62,5гр

Од кои заситени 56,9гр

Јаглехидрати 12,1гр

Од кои шеќери* 7,4гр

Диететски влакна 14,1гр

Протеини 7,1гр

Сол 0,1гр

Манган 2,7мг (135%**)

Бакар 0,80гр (80%**)

*содржина на природен шеќер

**Референтна количина за просечна возраст (8400kЈ/2000kcal)

Пакување: 100гр

Ова пакување содржи 4 порции.


Начин на складирање: Суво и не премногу топло.


СОСТОЈКИ (INCI): ЧИПС ОД КОКОС*

*= од контролирано органско одгледување


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре