BAMBO NATURE / ОРГАНСКИ БЕБЕШКИ ГАЌИЧКИ XXL 6 - x18

620 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 5703538245268


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Пелени-гаќички
  • Дејство / Ефект - Заштита (Protection)
  • Брендови - Bambo Nature

Bambo Nature гаќичките се меки, удобни и овозможуваат дури и најсензитивната бебешка кожа да остане сува. Малите бебешки раце лесно ќе ги соблечат и потоа повторно ќе ги облечат, па се одлични за кога ги обучувате сами да одат во тоалет. Гаќичките добро се вклопуваат на телото и со тоа не го спречуваат слободното движење на детето. Во својот дизајн, тие имаат екстремно апсорбирачко јадро и ја користат најновата апсорбирачка технологија која ја исфрла влагата не дозволувајќи да ја допира бебешката кожа и со тоа спречувајќи повторно мокрење - дури и навечер. Практичниот индикатор на влажност менува боја кога пелената е мокра, информирајќи не дека е време да биде променета. Еластичната лента на половината и отворите за нозе кои не содржат латекс ја држат пелената на место - за удобност на бебето и слобода на движење. Пелените се дерматолошки тестирани и исполнуваат повеќе стандарди на животната средина, вклучувајќи ги Nordic Swan Ecolabel, Danish Asthma Allergy Nordic Association, The FSC® (Шумски Управен Совет) и EU Ecolabel (за производи со CE ознака).


- ултра апсорбирачки

- меки и воздушни

- безбедни за кожата (без парфеми и парабени)

- сертифицирано безбедни за животната средина

- големини од 4 до 6


Гаќикчките со големина 6 се претпознатливи по деликатниот мотив на був, кој ги прави прекрасни и пакувањето и самата пелена. Тие се погодни за тежина од 18+кг.


Кога станува збор за вашето бебе, само најдоброто е доволно добро.


БИДЕЈЌИ СЕ ГРИЖИТЕ

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре