BAMBO NATURE / ОРГАНСКИ БЕБЕШКИ ПЕЛЕНИ L 4 - x24

560 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 5703538244728


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Пелени
  • Дејство / Ефект - Заштита (Protection)
  • Брендови - Bambo Nature

Bambo Nature пелените се меки, удобни и овозможуваат дури и најсензитивната бебешка кожа да остане сува. Пелените имаат екстремно апсорбирачко јадро и ја користат најновата апсорбирачка технологија која ја исфрла влагата не дозволувајќи да ја допира бебешката кожа и со тоа спречувајќи повторно мокрење - дури и навечер. Практичниот индикатор на влажност менува боја кога пелената е мокра, информирајќи не дека е време да биде променета. Еластичната лента на половината и отворите за нозе кои не содржат латекс ја држат пелената на место - за удобност на бебето и слобода на движење. Пелените се дерматолошки тестирани и исполнуваат повеќе стандарди на животната средина, вклучувајќи ги Nordic Swan Ecolabel, Danish Asthma Allergy Nordic Association, The FSC® (Шумски Управен Совет) и EU Ecolabel (за производи со CE ознака).


- ултра апсорбирачки

- меки и воздушни

- совршено вклопување

- безбедни за кожата (без парфеми и парабени)

- сертифицирано безбедни за животната средина


Пелените со големина 4 се претпознатливи по мотивот на непослушен еж, кој ги прави прекрасни и пакувањето и самата пелена. Тие се погодни за тежина од 7-14кг.

Совет: кога пелената се мокри неколку пати за време на ноќта, време е за поголем број на пелени - BAMBO NATURE 5.


Кога станува збор за вашето бебе, само најдоброто е доволно добро.


БИДЕЈЌИ СЕ ГРИЖИТЕ


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре