LITTLE SIBERICA / БЕБЕШКИ САПУН ЗА СЕКОЈДНЕВНА НЕГА - 500 МЛ.

Ново

670 МКД

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
БЕЛА БРЕЗА • КОЗЈИ РОГОВИ • САПУНЧЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Сапунот за секојдневна нега нежно ги чисти бебешките раце, без да ги суши.

 

Органскиот екстракт од бреза ја смирува и омекнува кожата, и ги ублажува веќе постоечките иритации. Екстрактот од невен ја хидрира кожата, има лековито и анти-инфламаторно дејство.

 

 

11% состојки од органско потекло

98,4% состојки од природно потекло сертифицирано од ICEA согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина сапун на влажна кожа, тријте додека се направи пена и исплакнете. Повторете ја целата постапка, доколку е потребно.

 

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF WATER*, GLYCERIN*,  SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, SODIUM CHLORIDE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, BIDENS TRIPARTITA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT ,SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ, ACHILLEA ASIATICA EXTRACTʷʰ, PICEA OBOVATA NEEDLE EXTRACTʷʰ, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE**, LINALOOL**, CITRAL**.

 

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Поврзани производи

Најгоре