ANTI-DANDRUFF / N37 МАСЛО ПРОТИВ ПРВУТ - 30 МЛ.

515 МКД


Баркод: 4744183019263

ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
МАСЛО ОД ДИВА КАПИНА • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО • АРГАНОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Масло од чајно дрво , Масло од дива капина
  • Амбалажа - Стакло
  • Линија на производи - Anti-Dandruff
  • Тип на производ - Масло за коса
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Против првут (Anti-Dandruff)
  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS ORGANIC
  • Дополнителни активни состојки - Масло од макадамиа , Масло од јојоба , Маслиново масло , Сончогледово масло , Арганово масло , Масло од семе од малина
  • Земја на потекло - Естонија
  • Максимален рок на траење - 36 месеци
  • Брендови - Dr. Konopka's

Органското сертифицирано масло N37 е создадено по рецептот на Др. Конопка, помага во борбата против првутот, го смирува чувствителниот скалп и ѝ дава здрав и сјаен изглед на косата.

 

Составено е од:

• Масло од чајно дрво - антибактериско масло, кое се бори против првут.

• Екстракт од иланг-иланг - спречува иритација на кожата и има антивоспалително дејство.

• Маслиново масло - ја спречува сувоста и лупењето на скалпот.

• Екстракт од невен - ја регулира функцијата на лојните жлезди и ги спречува иритациите.

• Масло од семе од малина - богато со витамин Е и има антивоспалително дејство.

• Екстракт од дива капина - го зајакнува влакното.

• Масло од рузмарин - го спречува лупењето на скалпот и ѝ дава на косата свежина и сјај.

• Арганово масло - го поправа влакното по целата должина и ја обновува неговата виталност.

• Масло од јојоба - штити од првут и го зајакнува коренот на влакното.

• Масло од ноќниче - зајакнува, храни и ја намалува кршливоста на влакното.

 

99% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го маслото на скалпот и нежно масирајте. Со цел да го максимизирате стимулирачкиот ефект на овој производ, препорачливо е да го оставите на глава 20-30 минути, со завиткување на крпа околу вашата коса. Потоа измијте ја косата. Користете 2-3 пати неделно.

 

СОСТОЈКИ (INCI): OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре