LITTLE SIBERICA / POLAR EXPLORER БЕБЕШКА ЗАШТИТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 75 МЛ.

Ново

350 МКД

ЗАШТИТА • СМИРУВАЊЕ
МАСЛО ОД ШИШАРКА • НЕВЕН • МАСЛО ОД РИЦИНУС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа богата крема, направена од органско масло од бор и органски екстракт од невен, го штити бебешкото лице од силни ветрови и ниски температури, истовремено спречувајќи лупење и вцрвенување на кожата.

 

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на бебешкото лице, 30 минути пред прошетка. Погодно за бебиња од самото раѓање.

 

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OCTYLDODECANOL, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, CAPRILIC/CAPRIC TRYGLYCERIDE,  POLYGLYCERYL-2-DIPOLYHYDROXYSTEARATE, GLYCERIN,  CERA ALBA, POLYGLYCERYL-3 DISOSTEARATE, SORBITAN CAPRYLATE, ZINC OXIDE, MAGNESIUM SULFATE, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTʷʰ, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERSᵖˢ, BENZYL ALCOHOL, PARFUM.

 

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Поврзани производи

Најгоре