VOELKEL / ГАЗИРАН СОК ЦРВЕН ПОРТОКАЛ - 700 МЛ.

205 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4015533014499

Достапно само во продавниците на Bio shop Настел

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Интензивно BioZisch задоволство за целото семејство со овошен, малку киселкаст директен сок од црвени портокали созреани на директна сончева светлина.


Особености

BioZisch лимонадите се пенливо освежување од Voelkel. BioZisch има високи критериуми за еколошки и одржливи вредности. BioZisch се залага за став за животот со сопствено мислење и разбирање за тоа како нашиот свет може да се направи одржлив, денес, утре и во иднината. Природно задоволство за пиење од најдобрите органски состојки.


КАКО ДА СЕ ЧУВА: По отворање, да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од 5 дена.


СОСТОЈКИ: ПРИРОДНА МИНЕРАЛНА ВОДА, СОК ОД ЦРВЕН ПОРТОКАЛ* 7%, СИРОВ ШЕЌЕР ОД ТРСКА*, СОК ОД ЛИМОН*, ПУПЛА ОД ЦРВЕН ПОРТОКАЛ* 1%, ЗАСЛАДУВАЧ ОД ГРОЗЈЕ*, СОК ОД БОРОВНИЦА*, МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ, ЈАГЛЕРОДНА КИСЕЛИНА.


Нутритивна содржина на 100мл

Енергија (KJ): 117 kJ

Енергија (kcal): 28 kcal

Масти: <0,5 g

Од кои заситени: <0,1 g

Јаглехидрати: 7.0 g

Од кои шеќери: 7.0 g

Диететски влакна: 0 g

Протеини: <0,5 g

Сол: <0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре