VOELKEL / ГАЗИРАН СОК ГОРЧЛИВ ЛИМОН - 700 МЛ.

200 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4015533100680

Достапно само во продавниците на Bio shop Настел

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овошната моќ на цитрусните овошја созреани на директна сончева топлина осветлува и облачен ден. Цели овошки лимета, лимон и грејпфрут се искомбинирани во газираната композиција. Вкусно гаснење на жедта што ќе направи да сонувате за летото и југот.


Особености

BioZisch лимонадите се пенливо освежување од Voelkel. BioZisch има високи критериуми за еколошки и одржливи вредности. BioZisch се залага за став за животот со сопствено мислење и разбирање за тоа како нашиот свет може да се направи одржлив, денес, утре и во иднината.


КАКО ДА СЕ ЧУВА: По отворање, да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од 5 дена.


СОСТОЈКИ: ПРИРОДНА МИНЕРАЛНА ВОДА, ЕКСТРАКТ ОД ЛИМЕТА* 24% (ПРИРОДНА МИНЕРАЛНА ВОДА, ЛИМЕТИ*), СИРОВ ШЕЌЕР ОД ТРСКА*, СОК ОД ГРЕЈПФРУТ*, СОК ОД ЛИМОН*, ЗАСЛАДУВАЧ ОД ГРОЗЈЕ*, ЈАГЛЕРОДНА КИСЕЛИНА.


Нутритивна содржина на 100мл

Енергија (KJ): 92 kJ

Енергија (kcal): 22 kcal

Масти: <0,5 g

Од кои заситени: <0,1 g

Јаглехидрати: 5.6 g

Од кои шеќери: 5.6 g

Диететски влакна: 0 g

Протеини: <0,5 g

Сол: <0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре