VOELKEL / СОК ОД ЈАБОЛКО И МАНГО - 700 МЛ.

265 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4015533011771


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Како Demeter и органски пионери, ние веруваме во живеењето во хармонија со природата, веќе четири генерации. Нивната разновидност ни дава овошје и инспирација за нашите вкусни сокови. Со нашите темели, кои се стремат кон заедничко добро, ние сме посветени на зачувување и одгледување на начин кој е погоден за нашите внуци.


Особености

Demeter се поврзува со Im Altes Land близу Хамбург и Purple Hills во Индија: кога одгледуваат јаболки или манго, фамилијата Augustin и Jake Jayakaran користат био-динамична подготовка, витализирајќи ја почвата и космичките конекции со декади. Уверени во Demeter, тие работат во природниот циклус и дозволуваат луѓето, растенијата, животните и почвата да имаат интеракција.


КАКО ДА СЕ ЧУВА: По отворање, да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од 5 дена.


СОСТОЈКИ: СОК ОД ЈАБОЛКО** 75%, ПУЛПА ОД МАНГО** 25%.


Нутритивна содржина на 100мл

Енергија (KJ): 210 kJ

Енергија (kcal): 50 kcal

Масти: <0,5 g

Од кои заситени: <0,1 g

Јаглехидрати: 12 g

Од кои шеќери*: 11 g

Диететски влакна: 0 g

Протеини: <0,5 g

Сол: <0,01 g

*само овошни шеќери

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре