VOELKEL / СОК ОД АНАНАС - 700 МЛ.

325 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4015533100093


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Како Demeter и органски пионери, ние веруваме во живеењето во хармонија со природата, веќе четири генерации. Нивната разновидност ни дава овошје и инспирација за нашите вкусни сокови. Со нашите темели, кои се стремат кон заедничко добро, ние сме посветени на зачувување и одгледување на начин кој е погоден за нашите внуци.


Особености: од органско до Demeter: заедно со нашиот партнер за развој на проектот - Senebuà во Коста Рика, помагаме на фармер во провинција од Сан Хозе да се префрли од органско на Demeter одгледување. Можноста да одгледува ананас со Demeter квалитет за Voelkel е одлична можност за фармерот и регионот, да влезе во долгорочно партнерство кое може да спаси животи.


КАКО ДА СЕ ЧУВА: По отворање, да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од 5 дена.


СОСТОЈКИ: СОК ОД АНАНАС*


Нутритивна содржина на 100мл

Енергија (KJ): 215 kJ

Енергија (kcal): 50 kcal

Масти: <0,5 g

Од кои заситени: <0,1 g

Јаглехидрати: 11 g

Од кои шеќери*: 11 g

Диететски влакна: 0 g

Протеини: <0,5 g

Сол: <0,01 g

*природна содржина на шеќер

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре