VOELKEL / СОК ОД АНАНАС И КОКОС - 700 МЛ.

250 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4015533022753


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Свежо цеден ананас во комбинација со ароматичен кокос збогатен со портокал и банана. Чист тропичен и егзотичен вкус идеален за коктели.

Како Demeter и органски пионери, ние веруваме во живеењето во хармонија со природата, веќе четири генерации. Нивната разновидност ни дава овошје и инспирација за нашите вкусни сокови. Со нашите темели, кои се стремат кон заедничко добро, ние сме посветени на зачувување и одгледување на начин кој е погоден за нашите внуци.


Особености

Заедничка посветеност уште од 1989, Jakes Jayakaran инплементираше агрикултурални проекти во Индија според органски и Demeter критериуми заедно со неговиот фамилијарен бизнис Purple Hills. Неговиот вкусен ананас го прави овој коктел специјален и ги поддржува одржливите стратегии на одгледувањето.


КАКО ДА СЕ ЧУВА: По отворање, да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од 5 дена.

СОСТОЈКИ: Природна минерална вода*, сок од ананас* (28%), сок од портокал* (20%), благо грозје*, пулпа од банана*, кокосово млеко во прав* (0,6%)(Кокосово млеко*, малтодекстрин*), сок од лимон*, природна кокосова арома* 0,05%, згуснувачки агент: пектин. * Состојки од органско земјоделство

Нутритивна содржина на 100 грама    
Енергија (KJ): 255 kJ
Енергија (kcal): 60 kcal
Масти: 0,5 g
Од кои заситени: 0,4 g
Јаглехидрати: 12 g
Од кои шеќери: 12 g
Диететски влакна: 0 g
Протеини: 0,7 g
Сол: <0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре