ALOE VERA / ШАМПОН ЗА НОРМАЛНА КОСА - 1000 МЛ.

804 МКД 1.340 МКД


Баркод: 5765228838402

SOLD OUT

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ПЧЕНКАРЕН ШЕЌЕР • ЛИМОНОВ БАЛСАМ • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органски шампон за нормална коса на база на алое вера, со прекрасен мирис на портокали. Глицеринот и големото количество на алое вера во составот, дополнително ги хидрираат косата и скалпот.

 

12% состојки од органско потекло

41% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN**, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, SODIUM CHLORIDE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, CITRIC ACID, COCO-CAPRYLATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре