HYGIENE / FRESH KISS ПАСТА ЗА ЗАБИ ЗА ЗАШТИТА – 75 МЛ.

252 МКД 360 МКД


Баркод: 3770002306659

ЧИСТЕЊЕ • ЗАШТИТА • ЗАЈАКНУВАЊЕ
ГРОЗЈЕ • НАНЕ • ЦИНК ЦИТРАТ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Брендови - Pulpe de Vie

Fresh Kiss е сертифицирана органска паста за заштита на забите, со природен вкус на нане и органски екстракт од грозје. Нежно ги прочистува забите и ги заштитува од забен камен, кариес и дентален плак, запазувајќи го балансот на устата.

Пред да почнеме да ви кажуваме што се содржи оваа паста, најпрво да ви кажеме што се не содржи.

Нашата природна и органска паста за заби е без флуорид, сулфати, титаниум диоксид, триклосан, алуминиум, ПЕГ, парабени и без пропилен гликол.

Зошто? Затоа што сите овие состојки се под сомнеж дека се штетни, па дури и опасни по нашето здравје, па ние едноставно решивме да ги изоставиме и замениме со природни алтернативи.

Дополнително, отсуството на флуорид ја прави оваа паста за заби погодна за употреба и за вашите деца.

Нашата формула е 99,5% природна, сертифицирана органска и контролирана од Ecocert и Cosmebio и, погодете уште што? Вашите заби ќе бидат чисти, бели и заштитени од плак и бактерии.


ЗАТОА, НИЕ ВО ОВАА ПАСТА УПОТРЕБИВМЕ:

  • Органско грозје, кое ги зајакнува забите и ги штити од појава на кариес, додека истовремено делува и како природна антибактериска состојка;
  • Цинк цитрат, познат по успорувањето на појавата на забниот камен, го зајакнува ефектот против денталниот плак и ги штити непцата;
  • Нане збогатено со ментол за ледено свеж здив, за слободно да можете да му дадете „Fresh Kiss“ на кого сакате!


АКО ЗАПАДНАВТЕ ПОД ШАРМОТ...

Добрата работа е што имаме три! Во нашата фамилија на пасти, откријте ги исто така и Bisou Givré, освежувачка паста за заби на база на органска јаболка и Minter Is Coming, паста за заби за белеење со органски лимон. Исто така добри „браќа“ во сите аспекти, но пред се со незаменливо добар состав и без контроверзни состојки!


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на четката за заби и четкајте во правецот на раст на забите (од горе кон долу за горните и од долу кон горе за долните заби) во времетраење од 3 минути. При четкањето гледајте да избегнувате да изговарате Supercalifragilisticexpialidocious (претпоставуваме дека веќе се обидовте да го изговорите). :)

Дополнителен совет: Затворајте ја славината додека ги четкате забите, штедете вода и употребувајте ја совесно!


СОСТАВ (INCI): HYDROGENATED STARCH HYDROLISATE, AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, ZINC CITRATE, VITIS VINIFERA FRUIT WATER, AROMA, SODIUM COCOAMPHOACETATE, XANTHAN GUM, LEVULINIC ACID, MENTHYL LACTATE, MENTHOL, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, SODIUM LEVULINATE, STEVIA REBAUDIANA EXTRACT, SODIUM CHLORIDE, SODIUM HYDROXIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, RAPHANUS SATIVUS ROOT EXTRACT, CITRIC ACID.

12% состојки од органско потекло.

99,5% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC.

Поврзани производи

Најгоре