ALOE VERA / ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 245 МЛ.

640 МКД

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
ШЕА ПУТЕР • МАСЛИНОВО МАСЛО • АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО СЕМКА ОД КАЈСИЈА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органски лосион на база на алое вера, која ќе му даде свежина и живот на вашето тело. Високата концентрација на алое вера, која е комбинирана со маслиново масло, шеа путер и масло од семе од кајсија, ја хидрира кожата и има ефект на регенерација.

 

21% состојки од органско потекло

68% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на посакуваните делови од телото, до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OLEA EUROPAEA OIL*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, GLYCERIN**, CETYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE, ZEA MAYS STARCH*, GLYCERYL STEARATE SE, PUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, GLYCERYL CAPRYLATE, OENOTHERA BIENNIS OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL*, BISABOLOL, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, CITRAL, LIMONENE, LINALOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре