FIRST WRINKLES / THE “RIDES” KILLER КРЕМА ПРОТИВ ПРВИ БРЧКИ – 30 МЛ.

885 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  4.8 (11)

Баркод: 3770002306130

ПРОТИВ БРЧКИ • ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ВОДА ОД МАЛИНА И ЦРНА РИБИЗЛА • ЦВЕТ ОД АКАНТ • МАСЛО ОД ОПУНТИЈА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Cosmebio COSMOS ORGANIC , Cruelty Free and Vegan
  • Брендови - Pulpe de Vie

Хидратантна крема која активно и ефективно се бори против првите брчки! Благодарение на коктел од ултра ефективни овошја со регенеративни и детоксифицирачки својства како малина,црна рибизла и смоква. Кремата ги измазнува линиите и прави вашата кожа да се чувствува еластично. Нежен извор за хидрирање на вашата кожа,но груб за првите знаци на стареење!

 

Активни состојки:

  • Водата од органска малина и црна рибизла ја регенерира и подобрува кожата.
  • Патентираните активни состојки хиалуронска киселина и хидроксипролин ја омекнуваат кожата.
  • Маслото од круша има моќен ефект против брчки, длабоко хидрирачки својства, се препорачува за многу сува кожа.

 

95% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја на чиста и сува кожа, наутро и навечер. За уште поинтензивни резултати, може да се нанесе поголема количина пред спиење. Препорачливо е да се користи во комбинација со маската за околу очи.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE, OLEA EUROPEA FRUIT OIL*, CETEARYL ALCOHOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, GLYCERIN, SQUALANE, FICUS CARICA FRUIT WATER*, RUBUS IDAEUS FRUIT WATER*, TALC, ALCOHOL, CERA ALBA*, DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, OPUNTIA FICUS-INDICA FRUIT EXTRACT*, SODIUM PCA, MICA, TITANIUM DIOXIDE, PARFUM, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, PHENETHYL ALCOHOL, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, ONOPORDUM ACANTHIUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, CITRIC ACID, CI 77491, CI 77499, CI 77891.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Simona S
19/05/2022
Omilena krema, ubavo hidrira i ja omeknuva kozhata

Ivana petrova
16/05/2022
Preubava krema koja mnogu hidrira, i koja ima odlicna tekstura.

Saska Dojcinovska
03/05/2022
Preubava kremasta krema koja ima vidliv rezultat samo za eden mesec

Jana
29/04/2022
Омилена ноќна крема

MajAngela
13/04/2022
Преубава кремa, воопшто не е мрсна, топло ја препорачувам:)

Tanja
23/03/2022
Sovrsena krema za moeto suvo lice...

Ивана
15/10/2021
Многу сум задоволна од оваа крема. Одлично хидрира, ја измазнува и омекнува кожата на лицето.

Simona
05/10/2021
Seuste ja koristam, dobar miris i tekstura ne e voopsto mrsna

Виолета Цветковска
05/10/2021
Кремата за мојот тип на кожа не доволно хидратантна. Имам сува кожа која бара екстра навлажнување. Претпоставувам дека би била одлична за нормален тип на кожа.

Bellina Bellina

Здраво Виолета, Ви благодариме што сте наш клиент. Наша препорака за сува кожа, се некои од следниве креми за лице:

https://www.bellina.mk/p/1023/sos-hydra-khidratantna-krema-za-dekhidrirana-i-iritirana-kozha-50-ml

https://www.bellina.mk/p/6/imperfection-perfect-selfie-khidratantna-krema-za-litse-so-prebiotik-40-ml

https://www.bellina.mk/p/1071/rich-comfort-khidratantna-krema-za-litse-suva-kozha-50-ml

Со почит, Тимот на Bellina

ANA SAPKAROSKA
01/10/2021
Mnogu prijaten krem!

Андреа Стојановска
30/09/2021
Многу пријатна текстура и одличен крем за превенција на првите брчки :)

Поврзани производи

Најгоре