SEA MUD & ALGAE / МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА ОД МОРСКА КАЛ И АЛГИ - 75 МЛ.

185 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (1)

Баркод: 4744183012165

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ОРГАНСКИ АЛГИ • МОРСКА КАЛ • МОРСКИ МИНЕРАЛИ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Маска за лице
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Чистење
  • Брендови - Organic Shop
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Оваа густа маска од кал за лице нежно ја чисти кожата и помага во минимизирање на порите. Органските алги, морската кал и морските минерали прекрасно ја негуваат и навлажнуваат кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:  Нежно нанесете на чисто лице избегнувајќи го пределот околу очите и усните. По 10-15 минути исплакнете со топла вода. Користете 1-2 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, KAOLIN, GLYCERYL STEARATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, LAMINARIA DIGITATA EXTRACT*, MARIS SAL, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, SALICYLIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, LITHOTHAMNIUM CALCAREUM POWDER, MARIS LIMUS EXTRACT, LESSONIA NIGRESCENS POWDER, FUCUS VESICULOSUS POWDER, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, CI 77499, CI 42051, CI 15985, CI 19140, CI 42090, CI 14720. 

(*) Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Ema
07/06/2022
Super

Поврзани производи

Најгоре