PUMPKIN & HONEY / БАЛАНСИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА МРСНА КОЖА ОД ТИКВА И МЕД - 75 МЛ.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318140858

ХРАНЕЊЕ • ЗАШТИТА
ОРГАНСКО МАСЛО ОД ТИКВА • ОРГАНСКИ МЕД

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Балансирачка маска за лице за мрсна кожа

Маска за лице за минимизирање на изгледот на порите благодарение на Формулата специјално за мрсна кожа. Формулата, базирана на органско масло од тиква и мед, помага во контролирање на мрсноста на кожата и ја храни.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, KAOLIN, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL STEARATE, DISTARCH PHOSPHATE, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, MEL*, CUCURBITA PEPO SEED OIL*, SALICYLIC ACID, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, TOCOPHEROL, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(*) Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре