PUMPKIN & HONEY / МАТИФИЦИРАЧКА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА МРСНА КОЖА ОД ТИКВА И МЕД - 50 МЛ.

370 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  4.0 (1)

Баркод: 4743318140865

ХРАНЕЊЕ • ЗАШТИТА
ОРГАНСКО МАСЛО ОД ТИКВА • ОРГАНСКИ МЕД

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Матифицирачка крема за лице за мрсна кожа

Маска за лице за минимизирање на изгледот на порите благодарение на Формулата специјално за мрсна кожа. Формулата, базирана на органско масло од тиква и мед, помага во контролирање на мрсноста на кожата и ја храни.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL ETHER, DISTARCH PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, MEL*, CUCURBITA PEPO SEED OIL*, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE. 

(*) Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Kate
26/06/2022
Кремата е мат,за мрсна кожа со убав мирис но е не е доволно хидратантна. Составот би требало да содржи повеќе состојки… Лично мене ми создава whiteheads на брадата.

Поврзани производи

Најгоре