PUMPKIN & HONEY / ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ ЗА МРСНА КОЖА ОД ТИКВА И МЕД - 75 МЛ.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318140834

ХРАНЕЊЕ • ЗАШТИТА
ОРГАНСКО МАСЛО ОД ТИКВА • ОРГАНСКИ МЕД

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Обновувачки пилинг за лице за мрсна кожа

Маска за лице за минимизирање на изгледот на порите благодарение на Формулата специјално за мрсна кожа. Формулата, базирана на органско масло од тиква и мед, помага во контролирање на мрсноста на кожата и ја храни.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, LACTIC ACID, XANTHAN GUM, POTASSIUM HYDROXIDE, MEL*, CUCURBITA PEPO SEED OIL*, SALICYLIC ACID, CELLULOSE GUM, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE.

(*) Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре