AVOCADO & ALOE / НОЌНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА ОД АВОКАДО И АЛОЕ ВЕРА - 75 МЛ.

245 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318141091

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА
ОРГАНСКО МАСЛО ОД АВОКАДО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ноќна маска за лице за сите типови кожа

Маската за лице ја храни кожата во текот на целиот сон. Производ во вашата дневна рутина за нега на кожата.


Дали знаевте?

Маслото од авокадо е богато со витамини А, Д и Е кои помагаат да ја навлажнете и заштитите вашата кожа!


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, DICAPRYLYL ETHER, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERYL LINOLEATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL LINOLENATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

(*) Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре