AVOCADO & ALOE / ХИДРАТАНТНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА ОД АВОКАДО И АЛОЕ ВЕРА - 75 МЛ.

Ново

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318140810

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА
ЕКСТРАКТ ОД ОРГАНСКИ АЛГИ • ОРГАНСКО МАСЛО ОД АВОКАДО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Маска за лице за длабинска хидратација за сите типови кожа

За подлабока хидратација користете ја маската за лице 1-2 пати неделно.

Екстрактот од органски алги, морската кал, маслото од авокадо и морските минерали прекрасно ја негуваат и навлажнуваат кожата.


Дали знаевте?

Маслото од авокадо е богато со витамини А, Д и Е кои помагаат да ја навлажнете и заштитите вашата кожа!


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HEPTYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, SODIUM HYALURONATE, GALACTOARABINAN, MENTHOL, MENTHYL LACTATE, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM. 

(*) – Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре