AVOCADO & ALOE / ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА ОД АВОКАДО И АЛОЕ ВЕРА - 75 МЛ.

Ново

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318140797

ЧИСТЕЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ОРГАНСКО МАСЛО ОД АВОКАДО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ексфолирачки гомаж за лице за сите типови кожа

Гомаж за лице кој помага кожата да биде чиста. Производ во вашата дневна рутина за нега на кожата.


Дали знаевте?

Маслото од авокадо е богато со витамини А, Д и Е кои помагаат да ја навлажнете и заштитите вашата кожа!


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, KAOLIN, CETEARYL ALCOHOL, PRUNUS ARMENIACA SEED POWDER*, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

(*) – Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре