FIG & ROSEHIP / ПИЛИНГ ЗА СКАЛП ЗА МРСНА КОСА ОД СМОКВА И ШИПИНКА - 75 МЛ.

235 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  1.0 (1)

Баркод: 4743318140162

ВОЛУМЕН • ХРАНЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД СМОКВА • ОРГАНСКО МАСЛО ОД ШИПКА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Пилинг за скалп
  • Дејство / Ефект - Хранење (Nourishing) , Волумен (Volume)
  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL
  • Брендови - Organic Shop
  • Наменето за - Коса
  • Тип на коса - Мрсна коса

За мрсна коса

Обезбедете нега за Вашата коса со оваа линија која помага во балансирање на влагата без да ги отстрани природните масла.

Органскиот екстракт од смоква и органското масло од шипинка имаат хранливи својства, кои помагаат во ребалансот на вашата коса, кондиционирајќи ја должината, оставајќи ја косата бујна.


Дали знаевте?

Во Античка Грција, смоквите биле ценети поради нивните хранливи својства и биле највисоката награда за победникот на Олимписките игри. И денес смоквите се едни од најдобрите козметички состојки. Богати се со витамини А, Б, Ц, Е, органски киселини, минерали - оние елементи кои ја чуваат младоста и убавината!

Погоден е за сите типови кожа и коса! 


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, PRUNUS ARMENIACA SHELL POWDER*, DECYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, LAURYL GLUCOSIDE, FICUS CARICA FRUIT EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, MENTHOL, LACTIC ACID, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM, CITRONELLOL. 

(*) – Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

МАРИЈА
03/04/2023
За жал никаков ефект, плус ми фати мувла и морав да го фрлам. Штета што коментарите мора некој да ги одобри па потрошувачите нема да ги видат реалните искуства.

Bellina Bellina

Почитувана Марија,

За жал, не успеавме да најдеме никаква нарачка во нашиот систем под параметрите кои ни се системски видливи оставени при вашиот коментар. Исто така не успеавме да најдеме нарчка која содржи комбинација од производите, за кои имате оставено коментар (ниту онлајн, ниту во нашите физички продажни локации).

Затоа би Ве замолиле да ни го пратите бројот на нарачка или нарачки, со цел да провериме за што точно се работи и дали има некаков проблем со производите.

Убав ден!

Со почит,

Тимот на Bellina.mk

Поврзани производи

Најгоре