WATER LILY & AMARANTH / LEAVE-IN РЕГЕНЕРАТОР ЗА ФАРБАНА КОСА ОД ВОДЕН БОЖУР И ШТИР - 75 МЛ.

Ново

215 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318140117

ОБНОВА • ХРАНЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ВОДЕН КРИН • ОРГАНСКО МАСЛО ОД АМАРАНТ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL

За фарбана коса

Оваа линија ќе ја остави вашата коса сјајна и ќе ја задржи нејзината бојата подолго. Органското масло од амарант ја прави косата сјајна и енергична, зачувувајќи ја нејзината боја.

Екстрактот од воден крин ја храни косата, обновувајќи и измазнувајќи ја нејзината природна структура. Од ден на ден вашата коса ќе биде се посвиленкаста и луксузно сјајна.


Дали знаевте?

Екстрактот од воден крин во производите за нега на коса делува како средство за кондиционирање кое дава сјај на косата.

Во екстрактот од амарант, биолошки активните супстанции се содржани во значително повисоки концентрации отколку во маслото.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, COCOS NUCIFERA OIL, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, GLYCERIN, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM, EUGENOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

(*) – Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре