ARTICHOKE & BROCCOLI / LEAVE-IN РЕГЕНЕРАТОР ЗА СУВА КОСА ОД АРТИЧОКА И БРОКУЛИ - 75 МЛ.

Ново

235 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318140094

ОБНОВА • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД АРТИЧОКА • ОРГАНСКО МАСЛО ОД БРОКУЛА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL

За сува коса

Мешавината од органски екстракт од артичока и органско масло од брокула помага да се обнови сувата коса, оставајќи ја хидрирана и уредна од коренот до врвовите.


Дали знаевте?

Екстрактот од артичока е богат со витамини Б1 и Б2, што е многу корисно за сувата коса!


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, COCOS NUCIFERA OIL, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, CYNARA SCOLYMUS LEAF EXTRACT*, BRASSICA OLERACEA ITALICA SEED OIL*, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM, CITRAL, LIMONENE, LINALOOL.

(*) – Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре