FIRST WRINKLES / CLIN D’OEIL МАСКА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ПРОТИВ ПРВИ БРЧКИ – 15 МЛ.

738.5 МКД 1.055 МКД


Баркод: 3770002306178

ПРОТИВ-СТАРЕЕЊЕ • РЕВИТАЛИЗАЦИЈА • ЕЛАСТИЧНОСТ
КИВИ • ОПУНТИЈА • МАСЛО ОД СЛИВА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Брендови - Pulpe de Vie

Маска за против брчки за нега на околуочно подрачје со органски киви која ја мазни и илуминира кожата и превенира појава на први знаци на стареење. Се бори со брчките и фините линии благодарение на коктелот од овошја одбран специфично за нивните деконгестивни, регенеративни и тонирачки квалитети, во комбинација со патентирани  активни, природни, хидратантни и состојки со дејство против брчки. Нејзината тајна за постигнување свеж и сјаен изглед? Пигменти кои рефлектираат светлина, дизајнирани да ослепат секој кој ќе го фати вашето око!АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  • Екстракт од органски киви богат со витамин Е и провитамин кој го остава вашето лице ревитализирано и сјајно и се бори со знаците на стареење
  • Органската слива е природен антиоксидант која ја штити и го подобрува еластицитетот на кожата, истовремено хидрирајќи ја
  • Екстракт од ламинарија алги кој го исфрла вишокот вода
  • Комплекс од три восоци кој ја измазнува кожата
  • Rhizobium Gum (бактерија) која тонира и затегнува.50,45% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANICКАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста, сува кожа околу очите секое утро. За поинтензивни резултати, ставете подебел слој пред спиење. Справете се со првите брчки користејќи ја Clin d’оeil во комбинација со The Ride Killer, нашата крема за против први брчки со органски малини.


СОСТОЈКИ(INCI): AQUA (WATER), GLYCERIN, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT WATER*, DECYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE,XANTHAN GUM, SODIUM LAUROYL OAT AMINO ACIDS, SODIUM GLUCONATE, SODIUM LACTATE,PRUNUS DOMESTICA SEED OIL*, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE, PARFUM (FRAGRANCE),LAURYL GLUCOSIDE, POTASSIUM SORBATE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE,POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, DEHYDROACETIC ACID,BENZOIC ACID, PHYTIC ACID, CI 77491 (IRON OXIDES), MICA, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE).

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)


Поврзани производи

Најгоре