LAB BIOME / ОСВЕЖУВАЧКИ НАЛЕПНИЦИ ЗА ОКОЛУ ОЧИ - x60

Ново

860 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318140049

ХИДРАТАЦИЈА • ОСВЕЖУВАЊЕ
СЕВЕРНА КАПИНА • ДИВА МАЛИНА • ПЕПТИД SYN®-AKE • ГЕЛ ОД АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Веднаш преобразете ги очите со надуен изглед во добро одморени, освежени, будни очи со овие измазнувачки налепници за очи!

Уникатните постбиотски активни, ферментирани екстракти од северна капина и дива малина помагаат во поддршката на микробиомот на вашата кожа. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на ефектите од урбаниот начин на живот, го подобруваат сјајот и регенерацијата на кожата, додека ја одржуваат здравата кожа и помагаат да го задржите вашиот природен младешки изглед.


Пептид SYN®-AKE

Ја измазнува кожата и се бори со линиите на изразување.

Гел од алое вера

Вистински суперхерој за навлажнување на кожата.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете ги фластерите на пределот под очите. Оставете да отстојат околу 15 минути, фрлете ги по употреба. Избегнувајте директен контакт со очите. Нежно намачкајте го остатокот од серумот во вашата кожа. Следете со кремот за очи Biome. Погоден за секојдневна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CARRAGEENAN, HEPTYL GLUCOSIDE, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, QUERCUS ROBUR BARK EXTRACTWH, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SCHISANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACTWH, USNEA BARBATA EXTRACTWH, DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE, MENTHA ARVENSIS LEAF EXTRACT*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, XANTHAN GUM, MENTHYL LACTATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HYDROXYEPROPYL GUAR, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CALCIUM SODIUM BOROSILICATE, SILICA, CI 77891, SODIUM CITRATE, CITRIC ACID, PARFUM.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре