LAB BIOME / НАЛЕПНИЦИ ЗА ОКОЛУ ОЧИ СО ПЕПТИДИ - x60

Ново

860 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139753

ХИДРАТАЦИЈА • ПРОТИВ БРЧКИ
СЕВЕРНА КАПИНА • ДИВА МАЛИНА • ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ПЕПТИД SYN®- COLL

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Вратете го времето назад со овие налепници за очи кои ѝ пркосат на возраста и помагаат да се заживее уморната кожа околу очите како и да се зајакне еластичноста за блескав тен!

Уникатните постбиотски активни, ферментирани екстракти од северна капина и дива малина помагаат во поддршката на микробиомот на вашата кожа. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на ефектите од урбаниот начин на живот, го подобруваат сјајот и регенерацијата на кожата, додека ја одржуваат здравата кожа и помагаат да го задржите вашиот природен младешки изглед.


Пептид SYN®- COLL

Ја стимулира природната синтеза на колаген во клетките на кожата, помага за измазнување на брчките, продолжувајќи ја младоста.

Хијалуронска киселина со мала и висока молекуларна тежина

Моќен навлажнувач на кожата, спречува појава на фини брчки.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете ги налепниците на пределот под очите. Оставете да отстојат околу 15 минути, фрлете ги по употреба. Избегнувајте директен контакт со очите. Нежно намачкајте го остатокот од серумот во вашата кожа. Следете со кремот за очи Biome. Погоден за секојдневна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CARRAGEENAN, HEPTYL GLUCOSIDE, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS EXTRACTWH, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACTWH, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, RIBES NIGRUM SEED OIL*, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTWH, ROSA CANINA FRUIT OIL*, SODIUM CITRATE, XANTHAN GUM, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HYDROXYPROPYL GUAR, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CI 77891, MICA, TIN OXIDE, CI 77007, SILICA, CITRIC ACID, PARFUM.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре