LAB BIOME / НАЛЕПНИЦИ ЗА ОКОЛУ ОЧИ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА - x60

Ново

860 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139722

ХИДРАТАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ
СЕВЕРНА КАПИНА • ДИВА МАЛИНА • ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ПАНТЕНОЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пробајте ги налепниците за околу очи со хијалуронска киселина, суперхерој за хидратација и враќање на тонот на кожата додека ги брише знаците на замор

Уникатните постбиотски активни, ферментирани екстракти од северна капина и дива малина помагаат во поддршката на микробиомот на вашата кожа. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на ефектите од урбаниот начин на живот, го подобруваат сјајот и регенерацијата на кожата, додека ја одржуваат здравата кожа и помагаат да го задржите вашиот природен младешки изглед.


Хијалуронска киселина со мала и висока молекуларна тежина

Моќен навлажнувач на кожата, спречува појава на фини брчки.

Пантенол (провитамин Б5)

Совршен е за поправка на кожата.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете од фластерите на пределот под очите. Оставете да отстои околу 15 минути, фрлете ги по употреба. Избегнувајте директен контакт со очите. Нежно намачкајте го остатокот од серумот во вашата кожа. Следете со кремот за очи Biome. Погоден за секојдневна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CARRAGEENAN, HEPTYL GLUCOSIDE, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTWH, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTWH, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, XANTHAN GUM, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HYDROXYPROPYL GUAR, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CALCIUM SODIUM BOROSILICATE, SILICA, CI 77891, CITRIC ACID, PARFUM.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре